Zahraniční komentářové spamy v češtině

Nevím, jestli je toto už dlouhodobější trend, ale tento týden mi zde na blogu poprvé přišly do schránky dva spamy ze zahraničí, které jsou napsány v češtině. Spojitost s uvedením Google Translate pro češtinu je nasnadě. Pryč jsou pro mě tedy ty časy, kdy ze zahraničí chodily lehce rozponatelné spamovací hlášky typu:

– Super color scheme, I like it! Good job. Go on.
– Your website has a useful information for beginners like me.
– Looks nice! Awesome content. Good job guys.
– This site is one of the best I have ever seen, wish I had one like this.
– Nice colors. Keep up the good work. thnx!
– Your site is on top of my favourites – Great work I like it.

V tomto týdnu mi dorazily následující dva kousky:

Tématem diskuse je podle žhavé téma těchto dnů. Váš blog obsahuje skutečně velmi dobré informace nad touto otázkou, i je skutečně hodně z tohoto blogu a to mi opravdu pomohlo rozšířit své znalosti.

internetový trh je získal hodně popularity těchto dnech, tuto firmu se stává velmi výnosný a lidé mohou skutečně vytvořit velkou částku tím, že učinila tuto firmu

Osobně mně to v první chvíli zmátlo. Antispamová kontrola sice oba dva spamy zachytila, já jsem jeden z nich hodil normálně do éteru. Až po chvíli jsem si všiml, že byly oba dva spamy. Pro bližší info uvádím níže image s oběma spamy.

A jak jste na tom vy? Už jste se s takovými spamy setkali?

Autor

Petr Čaník

Petr je jednatelem a marketingovým ředitelem ve společnosti Plus Design & Marketing. Vyučuje také podnikatelskou etiku na VŠE v Praze. Navzdory svému oboru je alergický na jakékoliv moralizování. Spíše než dávání univerzálních odpovědí si cení diskuze nad otevřenými otázkami. Více informací...

5 komentářů: „Zahraniční komentářové spamy v češtině“

 1. Tématem diskuse je podle žhavé téma těchto dnů. Váš blog obsahuje skutečně velmi dobré informace nad touto otázkou, i je skutečně hodně z tohoto blogu a to mi opravdu pomohlo rozšířit své znalosti.

  ps. zkouska antispamu :)

 2. Drahoušek Blogger,

  Tato is tvuj verný čtenár dle Petr Čanik aby clen urcitý clanek dát pozor pod vule být spammed a odstranit kdyby nedošlo k obnovit se bezprostrední.

  Predešlý oznámení mít been poslaný v nerozvaznost a to proto byt omluva za to.

 3. je to celkom zabavne, pretoze, vlastne tieto komentare chodia roky, od kedy je yahoo babelfish existuje a od kedy tam ma aj sk aj cz language. kazdopadne, ano, urcite bude mat google trasnalte vacsi uspech a to hlavne kvoli api. mne tieto srandy chodili pred par rokmi, potom som dlhsie blog nemal, cize az dnes a to mi nechodi takmer nic

 4. I já jsem se s podobnými slátaninami v poslední době setkal. Náštěstí se takový výplod dá poměrně rychle odhalit.

 5. taktiez mam dene v spam kosi cca 9-10 spamu
  mam Gmail takze zatial zachytava vsetko az raz za mesac my tam da aj to cpam neni :)
  ale tiez ma to uz obtazuje.
  A tie „spamy“ zo stranok kde som sa regol to chapem v podmienke je to uvedene ze maju pravo na zasielanie mailu ale neviem ci prave z reklamou.

  Neska som na tomto webe 1x a zatial to tu doslova nasavam 1* admin a redakory

Komentáře nejsou povoleny.