Remember the Milk: Skvělý pomocník na správu úkolů

Před nedávnem jsem na Michalově blogu pročítal jeho článek: Jak si organizovat úkoly? Padaly tam různé tipy na to, jak si organizovat své úkoly, jaký používat TODO list apod. A mezi jinými jsem tam narazil na zajímavou aplikaci: Remember the Milk. Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše – ta aplikace mě fakt chytla. O to více, že přesně něco takového jednoduchého, rychlého a přehledného jsem už dlouho hledat. Pojďme se podívat na pár věcí, které se mi u této aplikace líbí:

Jednoduché, rychlé a přehledné řešení na poznámky a úkoly

Nemám potřebu trávit dlouhé hodiny u pěkně vypadajících, ale nemotorných a zdržujících aplikací typu TODO list. Rochnit se nad úkoly… trávit více času jejich zadáváním, evidencí a správou, než jejich plněním, je cesta do pekla… ne pomocí při zvládání denních úkolů. Remember the Milk mi v tomto případě přijde jako ideální řešení – jednoduchý nástroj, který můžete z minuty na minutu začít používat a seznámení s jeho funkcemi je snadné a rychlé. Už za pár minut můžete bušit své úkoly, sdílet je s druhými, úkoly si vytisknout… a třeba si s nimi otapetovat ledničku. Vše je na vás. Vy jste pánem, ne samotná aplikace.

A mimochodem, když jsme byli u té krásy: Remember the Milk to taky sluší – viz výhra Remember the Milk v Apple Design Award.

Remember the Milk - skvělá aplikace na správu vašich úkolů

Sdílení úkolů s druhými

Nepotřebuji pouze dávat úkoly sobě, ale občas potřebuji, aby jsem úkoly mohl předat někomu jinému (kolegům, programátorům apod.)… nebo aby mi naopak mohli posílat úkoly jiní (manželka apod.). S Remember the Milk nic složitého. Uživatele, kteří jsou zaregistrovaní ke službě, pouze přidělíte k danému seznamu úkolů nebo jednotlivému úkolu. Od té chvíle s ním sdílíte své starosti o daný úkol. K danému úkolu, seznamu úkolu si můžete vzájemně psát poznámky etc. No, není to báječné?

Kvantum možností při zadávání úkolů

Zadaný úkol si můžete samozřejmě vyšperkovat. Nejenom, že ho máte zařazený v nějakém seznamu svých úkolů (Osobní, Pracovní apod.), ale můžete si k němu přidávat tagy, stanovovat prioritu, udávat lokaci, zadávat datum splnění (třeba tím, že napíšete zítra, pozítří nebo ve středu… a systém si to už za vás převede do konkrétního data). To vše vám následně pomůže v lepší orientaci v daných úkolech.

Remeber the Milk - skvělá aplikace na správu vašich úkolů

Kopa jiných funkcí, na které zatím nebyl vůbec čas

Je zde iks dalších funkcí, které jsem zatím ani neměl čas používat, ale které Remember the Milk podporuje – práce v online i offline režimu, provázání s kecálky (Jabber, ICQ…) nebo třeba s Gmailem, Google Calendarem nebo Twitterem, nastavení veřejných/neveřejných úkolů apod. A v neposlední řadě – aplikace je v češtině (sice není přeloženo kompletně vše, ale na práci to bohatě stačí).

Remeber the Milk - skvělá aplikace na správu vašich úkolů

Pokud hledáte něco na práci s úkoly, rozhodně nezapomeňte vyzkoušet Remember the Milk. Zas tolik času vám otestování nesežere a myslím, že neprohloupíte. Btw: Znáte někdo tuto aplikaci? Používáte ji? Jak jste spokojeni? Co používáte na správu úkolů?