Directo: Nová a nadějná reklamní služba

Na českém a slovenském internetovém hřišti se před nedávnem objevila nová reklamní služba – Directo. Česká verze Directo.cz i slovenská Directo.sk slouží k jednoduchému cíli: zprostředkovat prodej reklamy na internetu. Princip služby je jednoduchý. Jako partner webu máte volný reklamní prostor, zaregistrujete se na Directo a nabídnete ho za vámi nadefinovaných podmínek – cena, doba, počet reklam na reklamním prostoru. Inzerent si pak může službu objednat. Directo si pak nechává za toto zprostředkování drobný bakšiš – 20 %. Ať to vypadá lépe – vám tedy z realizovaného obchodu zůstává pěkných 80 %.

Sama společnost Directo vyzvedává základní přednosti své služby na svém webu následovně:

  • Za reklamu platíte fixní měsíční poplatek.
  • Sami si vyberete web, na kterým chcete reklamu zveřejnit.
  • Dobrým výběrem dosáhnete vyšší efektivitu než při PPC reklamě.
  • Výběr webu Vám zjednoduší Directo rank (DR), který hodnotí kvalitu webu vzhledem k jeho ceně.
  • Na rozdíl od konkurenčních systémů, partnerům vyplácíme až 80% z přeinzerované sumy, co dovoluje minimalizovat ceny reklam.
  • Directo neustále kontroluje, či je Vaše reklama zobrazovaná korektně. V případe problémů Vám vrátíme plnou sumu za objednanou reklamu.
  • Máte přehled o počtu návštěvníků, kterých jste reklamou získali.

Directo: Přišel jsem, viděl jsem, zkusil jsem

Nedalo mi to a web jsem vyzkoušel. Šlo to rychle, bez žádných zbytečných protahování. Od registrace do vyvěšení na web vás dělí drobné minuty. Výsledek pak vypadá následovně – viz pravý sloupec webu:

Reklama na Directo
Reklama na Directo

Služba vypadá zajímavě a upřímně: líbí se mi. Má svoje dětské chyby. Například vznikly drobné chyby při implementaci kódu na web. Stejně tak je otázkou, jestli nelze ještě více optimalizovat (čti: zmenšit) vygenerovaný kód. Ale beru to – v tomto dávám Directu přiměřenou dobu hájení.

Na druhou stranu mě příjemně potěšila velmi rychlá (čti: v mém případě okamžitá) technická podpora ze strany Directa. A navíc jako skvělý tah považuji to, že na nevyužitém reklamním prostoru je reklama na Váš reklamní prostor. Na odkazované stránce pak potenciální inzerent najde relevantní informace o reklamním prostoru na mém webu s možností velmi rychlé objednávky. Prostě jednoduše a rychle.

Nabídka Vašeho reklamního prostoru na Directo
Nabídka Vašeho reklamního prostoru na Directo

Sám jsem zvědavý, co se nakonec ze služby vyklube. Jestli ji Directo doladí do geniální podoby, jestli se uchytí, jestli bude zájem na straně inzerentů i poskytovatelů reklamního prostoru. Osobně Directu držím palce. Tak jako všemu, co čeří vody českého internetu a nabízí zajímavé a praktické služby.