Twio.cz a Esemes.cz: Dvě příjemná překvapení na začátku týdne

Tak jsem se dnes dostal ke dvěma novým webovým službám. Respektive ke třem… ale k napsání tohoto příspěvku mě dohnaly jen dvě z nich.

Twio.cz

Včera Jirka Zralý z BlueBoard.cz na Twitteru vypustil zprávu, že chystá na dnešek spuštění nějakého nového projektu. Dnes spustil Twio.cz, službu na sdílení obrázků na Twitteru. A můžu říct, že mě tím mile překvapil. Jde o českou obdobu služby TwitPic.com, kterou – podle svých slov – navíc obohatil o následující:

 • jednodušší nahrávání fotek – bez přihlášení;
 • možnost českých tagů;
 • (možná) budoucí implementace přímo do Twtitter klientů nebo Twitter homepage;
 • možnost v budoucnu nahrávat sety fotek.

twio-cz

Služba ještě potřebuje v lecčems doladit, ale i tak – služba je to sympatická a navíc Jirkou výborně zpracovaná po grafické i funkční stránce; ještě tedy to chce hlavně doladit nahrávání fotek z (některých?) telefonů.

Diskuze o této české službě pro sdílení obrázků na Twitteru najdete i na Webtrhu.

Esemes.cz

Druhou službu sputil David Kohout. Nejedná se sice o nic převratného (jde o jednoduchou webovku na zasílání SMS zdarma, kterých jsou dnes mraky), ale přesto tato služba stojí za zmínku. Oproti jiným tato služba totiž získává náskok díky jednoduchému rozhraní a přehlednosti. Uživatel tak nemusí přemýšlet, jaký operátor má příjemce.

Esemes.cz

„Úvodní stránka je maximálně jednoduchá, pouze logo a formulář na odeslání SMS, uživatele při posílání zprávy neotravuje žádná reklama. Myslím, že je zbytečné cpát do formuláře reklamu, když se uživatel soustředí na to, aby úspěšně poslal zprávu, takže na reklamu stejně nejspíše neklikne. Ta se zobrazí až po úspěšném odeslání esemesky, kdy už uživatel svuj cíl splnil. Nevím jestli je to dobrý nápad, každopádně až bude větší návštěvnost, dám na zkoušku reklamu i na úvodní stránku a uvidím.“ (zdroj: DavidKohout.cz: Představení Esemes.cz)

A ta třetí služba? Sitko.cz společnostil Centrum Holdings.

sitko-cz

Sítko v sobě skrývá čtyři jednoduché nástroje, kterými se snadno spojíš se svými přáteli a skupinami, jednoduše zorganizuješ akce a stále budeš vědět, co se děje u Tvých kamarádů a novinky k akcím. (zdroj: Sitko.cz: O službě)

Zatím se Sítkem nevím. Dostal jsem pozvánku, tak otestuji. Rozhodně si ale nemyslím, že budu přecházet z Facebooku. Přece jen je tato služba regionálně omezena na Českou republiku (případně Slovensko), čímž pro mě v mnohém ztrácí.

A co na tyto služby říkáte vy? Líbí? Nelíbí? Využijete? Rád uslyším vaše názory.

Autor

Petr Čaník

Petr je jednatelem a marketingovým ředitelem ve společnosti Plus Design & Marketing. Vyučuje také podnikatelskou etiku na VŠE v Praze. Navzdory svému oboru je alergický na jakékoliv moralizování. Spíše než dávání univerzálních odpovědí si cení diskuze nad otevřenými otázkami. Více informací...

127 komentářů: „Twio.cz a Esemes.cz: Dvě příjemná překvapení na začátku týdne“

 1. Mám pocit, že technicky stejných či lepších sms bran jako esmes je na internetu mraky :) smsbrana.cz, gosms.cz, poslatsms.cz

 2. Marku, určitě je. Sám třeba používám FreeSMS.cz od Mitonu… ale žádné není tak pěkné. ;o) A navíc se mi líbí to, že u tohoto webu nemusím uvažovat o tom, přes jakého operátora to poslat.

 3. Ona Stařenka otročí pro Centrum? Zajímavé, zajímavé. :)

  Esemes je naprosto boží, takhle mají vypadat použitelné aplikace. Teď to jen nepřehnat s reklamou.

 4. Ésémés vypada slusne ale treba s mladou si pisem spis pres asms.cz nemusime porad opisovat telefoni cisla :o) vice lidem stejne malokdy pisu sms. protoze jsou vsichni na icq :-D

 5. Používal jsem poslatsms.cz, ale po dnešku přecházím na Esemes.cz. Uživatel nepotřebuje nic jiného než číslo příjemce a pole pro napsání zprávy. Skvělé, jednoduché a navíc zabalené do minimalistického designu. Prostě paráda.

 6. Mě to přijde taky geniálně jednoduché, ale ty kontakty by se občas docela hodily. Přeci jen jedno číslo si pamatuju, ale mých 9 oblíbených už z paměti lovím jen velmi nesnadno.

 7. Kontakty na Esemes.cz přibydou začátkem nového roku, spolu s historií odeslaných zpráv, statistikami atd;)

 8. Chtěl bych upozornit na novou verzi Esemes.cz, doufám že se vám bude líbit alespoň tak, jako ta stará :)

 9. Některé brány měly problém s čísly přenesenými k jinému operátorovi, nevíte někdo, jaký je současný stav?

Komentáře nejsou povoleny.