Komunitní síť Facebook už umí česky


Facebook už umí česky

Komunitní server Facebook.com od tohoto týdne funguje už i s českou lokalizací. Přes původní problémy – výpadky a nefunkčnost Facebooku během tohoto týdne – je již web funkční a v pořádku.

Osobně jsem byl původně k tomuto komunitnímu serveru zdrženlivý. Ale v poslední době mě docela chytl. Pokud hledáte místo, kde svým blízkých/přátelům/známým sdělovat, co se s Vámi děje, čemu fandíte, co u vás frčí apod., pak je pro vás Facebook jako stvořený. Českou lokalizací navíc padá další z problémů, který nejednoho uživatele trápí – jazyková bariéra.

A jak je to s vámi? Používate Facebook? Obáváte se, že Facebook se o vás dozvídá více než je zdrávo? Bojíte se o ztrátu soukromí?

Poznámka závěrem:

Možná nosím dříví do lesa… vždyť je to tu samý čtenář s důvtipem, ale přesto: Facebook.com » Account » Language nebo ještě jednodušeji: v zápatí webu změníte jazyk na ten, který je libo.


Facebook už umí česky

Autor

Petr Čaník

Petr je jednatelem a marketingovým ředitelem ve společnosti Plus Design & Marketing. Vyučuje také podnikatelskou etiku na VŠE v Praze. Navzdory svému oboru je alergický na jakékoliv moralizování. Spíše než dávání univerzálních odpovědí si cení diskuze nad otevřenými otázkami. Více informací...

383 komentářů: „Komunitní síť Facebook už umí česky“

Komentáře nejsou povoleny.